Jak zacząć grać w squasha?

Przygotuj wygodny strój sportowy: koszulkę, spodenki (lub spódniczkę), skarpetki i buty z jasną podeszwą. Nie zapomnij o butelce wody lub napoju izotonicznego oraz pozytywnym nastawieniu!

Sprzęt do squasha: rakiety i piłeczkę wypożyczysz w klubie, najczęściej za darmo.

W aplikacje BE5T wyszukaj najbliższy klub i zarezerwuj kort.

Przed rozpoczęciem gry wykonaj kilka ćwiczeń rozgrzewających: przebiegnij się po korcie, wykonaj wymachy rękoma, kilka przysiadów też nie zaszkodzi 🙂

Grę zaczynamy od wylosowania, który z zawodników będzie pierwszy serwował. Wskazany gracz może teraz zdecydować, z której strony będzie serwował. Ważne jest, by miał jedną stopę w obrębie pola serwisu. Piłka podczas serwisu musi zostać zagrana w górną część przedniej ściany (ponad linię serwisu – linia na środku przedniej ściany), a następnie odbić się w przeciwnej ćwiartce kortu.

W każdej następnej wymianie mamy do dyspozycji pełny kort

i jedną prostą zasadę… Piłka w każdej wymianie musi odbić się od przedniej ściany, a później co najwyżej raz od podłogi. Jeśli piłka odbije się dwukrotnie lub zostanie zagrana poza kort (linie autu), przeciwnik zdobywa punkt.

Takie zasady dają nam nieograniczone możliwości zagrywania piłek: prosto w przednią ścianę, od bocznych ścian, a nawet od tylnej!

Proste, prawda? Baw się squashem!
Pamiętaj, że wszystko co związane ze squashem znajdziesz w aplikacji BE5T: kluby, trenerzy, sparingpartnerzy oraz wydarzenia squashowe, takie jak liga squasha czy turniej squasha!